in

Srpkinje kroz dramu protiv potpunog autsajdera do četvrtfinala u Tokiju!

Košarkašice Srbije plasirale su se u nokaut fazu Olimpijskih igara pobedom nad Južnom Korejom rezultatom 65:61.

Srbija je prošla kao drugoplasirana iz grupe, u kojoj je pored Korejki pobedila i Kanađanke, ali izgubila od Španije.

Nabjolja u našoj selekciji bila je Aleksandra Crvendakić sa 15 poena, sedam skokova i čak tri ukradene lopte.

Tina Krajišnik je imala 14 poena i šest uhvaćenih lopti, Ivon Anderson je dodala 12 poena, pet skokova i tri asistencije, dok je dvocifrena još bila i Jelena Bruks sa 11 poena.

Kod Korejki je Džihjun Park postigla 17 poena, Danbi Kim je postigla 15 poena, dok je sjajna bila Dži Su Park sa osam poena, 11 skokova i pet asistencija.

Izabranice Marine Maljković nisu najbolje ušle u duel, ali su vodile od samog početka.

Korejke su šutirale trojke iz svih pozicija, a ništa nisu mogle da pogode.
U jednom trenutku su imale 0/11 iz igre, da bi nešto kasnije bile na 0/10 za tri poena.
Uprkos tome uspevale su da zadrže pristojan rezultatski minus, pa je posle prve deonice bilo 17:10 za Srbiju.

Druga četvrtina prošla je jako slično kao prva.

Korejke su dominirale u ofanzivnom skoku, ali im to nije donosilo veliku prednost jer su i dalje promašivale veliki broj šuteva.
Šampion Evrope je na poluvremenu imao prednost od 32:24, a drama je već krenula da se piše u trećem kvartalu.

Pravo niotkuda usledila je serija Južne Koreje kojom je viđeno izjednačenje, da bi usledila serija Srbije.

Posle tri četvrtine naše košarkašice su imale prednost od 50:44, ali se nevolja mogla naslutiti.

Iako je Srbija vodila 35 minuta bez prestanka, imala i dvocifrenu prednost, a sve vreme igrala protiv rivala koji je bio potpuni autsajder, desio se preokret.

Korejke su pogodile nekoliko trojki u kratkom periodu i uspele da povedu.

Bilo je neizvesno sve do poslednjeg minuta, a tada je presudio skok u napadu.

Koreja je osetila sopstveno oružje na svojoj koži, pa je tako ostala bez ikakvih šansi da stigne prednost Srbije od 65:61, što je bio i konačan rezultat.

Žreb za četvrtfinale na programu je u ponedeljak, a uveče, kada se završi grupna faza. Srbija ne može da igra sa protivnikom iz svoje grupe, Španijom.

Tragedija kod Banjaluke: Djevojčicu usmrtila vrućina u vozilu

Bijeljincima treba iznenađenje: Radnik želi pobjedu na stadionu na kojem nikad nije trijumfovao