in

Orlovi korak bliže Svetskom prvenstvu!!

Fudbaleri Srbije pobedili su Azerbejdžan rezultatom 2:1 u trećem kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Orlovi su nadigrali Azere posle dve majstorije najboljeg strelca u istoriji reprezentacije, Aleksandra Mitrovića.

19:52
Kraj!
Srbija na krilima Aleksandra Mitrovića pobedila Azerbejdžan sa 2:1!

19:48
91′ Srbija i dalje ređa prilike
Orlovi i dalje napadaju i stvaraju prilike. Azeri su posrnuli posle primljenog gola, pa nije nemoguće da Srbija poveća prednost do kraja utakmice.

19:46
5 minuta nadoknade
86′ Piksi napravio poslednje promene
Mitrović ide na zasluženi odmor, baš kao i Radonjić. Ulaze Dušan Vlahović i Mihailo Ristić.

19:37
81′ Mitroviiiiić!
Ko drugi, ako ne Aleksandar Mitrović? Majstorija našeg golgetera kojom dolazi do drugog gola večeras. Peti gol Mitrovića u tri meča kvalifikacija, ovog puta majstorijom levom nogom iz poluvoleja.

2:1 za Srbiju!

19:32
75′ Mnogo sreće za Orlove
Naši defanzivci su ponovo izgubili loptu gde nisu smeli, pa su morali faulom, da se spasavaju. Gudljeov pas je bio užasan, ali je faul za žuti karton Gudelja načinjen na vreme.

Od svega Azeri su dobili slobodan udarac sa oko 25 metara, koji nisu iskoristili.

19:31
75′ Jović menja Tadića

19:31
74′ Mitrović propustio veliku šansu
Oko Mitrovića je bilo nekoliko protivnika, ali je došao u idealnu poziciju za udarac. Ispred njega se nalazio samo golman Azera, ali je udarac bio nedovoljno precizan.

19:27
70′ Ritam koji odgovara Azerbejdžanu
Srbija češće ima loptu u svojim nogama, ali ne uspeva da dođe do prave šanse. Orlovi kruže oko gola protivnika, ali uvek nedostaju ili završni pas ili realizacija.

Reagovao je i selektor domaćih De Bjazi, koji je Gorbanija i Nurijeva zamenio Šejdaevim i Emrelijem.

Nemanja Gudelj i Stefan Mitrović na meču Azerbejdžan – Srbija

19:21
64′ Piksi napravio prve promene
Na terenu su Andrija Živković i Marko Grujić, koji menjaju Filipa Kostića i Nemanju Maksimovića.

19:16
60′ Gol, izjednačenje
Mahmudov je poslao loptu u jednu, a Rajkovića u drugu stranu i sa bele tačke doneo izjednačenje svojoj reprezentaciji.

1:1

18:45
45′ Kraj prvog poluvremena
Srbija je bila značajno bolja u prvih 45 minuta i zasluženo vodi. Ipak, nivo opreza ne sme da opadne, jer su i Azeri imali nekoliko solidnih prilika.

18:43
43′ Još malo do pauze…
Ritam je ponovo opao, Srbija ne rizikuje i deluje kao da je Dragan Stojković zadovoljan sa 1:0 na poluvremenu.

18:36
37′ Ponovo preti Mitrović
Naš golgeter je ponovo uspeo da se izbori za poziciju pored dva čuvara, ali nedovoljno da bi uputio prezicniji udarac. Sa otprilike pet metara od gola glavom je loptu poslao pored desne stative.

18:34
35′ Tadićev udarac završio daleko preko gola
Srbija je povukla polu-kontru i došla do nove prilike. Iz solidne pozicije je šutirao Dušan Tadić, ali je njegov udarac završio daleko iznad gola.

18:29
30′ Odlična odbrana Rajkovića!
Velika šansa za Azere posle velike greške Spajića i Pavlovića. Naš mladi čuvar mreže je dobro pročitao nameru protivnika i skrenuo loptu u korner.

18:27
Mitrovićev 40. gol u dresu repreztentacije, na koliko će se zaustaviti?

18:22
23′ Ponovo opao ritam
Azerbejdžan je ostao u defanzivnom bloku i posle primljenog gola. Srbija igra smireno, bez rizika i čeka novu šansu, ali je za sada sve dosta mirno.

16′ Srbija vodi!
Fenomenalan potez Tadića koji je napravio višak omogućio je Aleksandru Mitroviću da dođe u sjajnu poziciju i sa otprilike 16 metara rutinski matira golmana Azera! 0:1

Stanić: Za napuštanje opozicije poslanicima se nudi do 300 hiljada maraka