in

Srbija na krilima Mitrovića pobedila Luksemburg!

Fudbaleri Srbije pobedili su Luksemburg 4:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.
Izabranici Dragana Stojkovića Piksija odigrali su dobru utakmicu i sa nova tri boda izjednačili su se sa prvoplasiranom Portugalijom.

Standings provided by SofaScore LiveScore

„Orlovi“ naredni meč igraju za tri dana protiv Republike Irske.
Srbija je opravdala ulogu favorita, a heroj trijumfa je Aleksandar Mitrovića koji je golove postigao u 22. i 35. minutu, treći je bio deo Šanoa koji je postigao autogol, dok je konačan rezultat postavio Nikola Milenković u 95. minutu.
Jedini strelac za goste bio je Til u 77. minutu.

Posle četiri odigrane utakmice Srbija ima deset bodova, dok je Luksemburg na šest.
Srbija od starta meča pritiskala Luksemburg i u 22. minutu isplatila se inicijativa.
Milinković-Savić poslao je odličnu loptu ka Mitroviću koji je rutinski savladao golmana Luskemburga.

Do drugog gola nije se dugo čekalo. Samo trinaest minuta kasnije Mitrović se ponovo upisao u listu strelaca. Ovoga puta Filip Kostić našao se u ulozi asistenta.

Do poluvremena rezultat se nije menjao i Srbija je imala dva gola prednosti na petnaestominutnoj pauzi.
U nastavku utakmice videli smo još tri gola, dva u mreži Luksemburžana i jedan u našoj.

Prvi je završio u mreži Predraga Rajkovića. Til je natrčao na loptu i snažnim udarcem smanjio je zaostatak našeg protivnika.

Srbija je imala spreman odgovor i nekoliko minuta kasnije ponovo je udvostručila prednost. Mitrović je ponovo bio u centru pažnje, s tim što je ovoga puta Šenoa postigao autogol.

Srbija je do kraja postigla još jedan gol, delo je Nikole Milenkovića koji je u 95. pogodio za 4:1.

Uživo: Direktan prenos dočeka patrijarha Porfirija u Podgorici

SDS: Dodikova priča o nezavisnosti Srpske je opasna i možemo samo izvući “deblji kraj”