ENGLESKA je boljim izvođenjem penala u četvrtfinalu Eura pobedila Švajcarsku. Nakon 120 minuta bilo je 1:1. Švajcarska je povela u 75. minuti golom Breela Emboloa, ali je Engleze pet minuta kasnije spasio Bukayo Saka. Englezi su na penale bili bolji s 5:3, a tragičar za Švajcarce bio je Manuel Akanji u prvoj seriji.

Njegov udarac odbranio je Jordan Pickford, koji je imao puškicu. Napisao je u koju stranu će se baciti kojem igraču. Pogodio je s Akanjijem i Shaqirijem, kojem je pročitao stranu, ali nije uspeo sačuvati mrežu. Nije ovo prvi put da je Pickford napisao puškicu na bocu. Engleski golman poznat je po tome. No ovo je prvi put da se jasno vidi sve što je napisano na bočici. U slučaju Akanjija, pisalo je “fintiraj levo, baci se desno”.