in

Partizan srušio Real usred Madrida. Panterova trojka za pamćenje i brejk!

Košarkaši Partizana igrali su prvu utakmicu plej-ofa Evrolige protiv Real Madrida u glavnom gradu Španije i došli su do istorijske pobede od 89:87! Crno-beli vode sa 1:0. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.

Utakmicu je rešio Kevin Panter trojkom u poslednjoj sekundi!

Može se reći da je Partizan u prvom poluvremenu odigrao možda i najbolju partiju u sezoni, pogađao je trojke u seriji, krenuo je Smailagić, nastavio je Panter, pa su crno-beli u prvih 20 minuta ubacili čak 48 poena i imali četiri poena prednosti.

Očekivano, Real je nastavio u trećoj deonici snažnije u odbrani, iako nije mogao da računa na Tavaresa. Sve do kraja treće deonice Real je pokušavao da se vrati, a onda trojkom Muse poveo početkom četvrte četvrtine.

Već tada je moglo da se nasluti da će u Madridu da se gleda prava drama, a do nje je i došlo.

Kada je Real poveo sa 77:70 delovalo je da je gotovo, ali se na dan kada je Dušan Kecman upisao u istoriju trojkom u Zagrebu Partizan domogao neverovatne pobede i brejka u seriji.