in

Partizan s desetoricom pregazio Spartu i prošao u osminu finala Lige konferencija

Fudbaleri Partizana pobedom protiv praške Sparte, ukupnim rezultatom 3:1, plasirali su se u osminu finala Lige konferencija.

Crno-beli slavili su u revanšu 2:1, a dvostruki strelac bio je napadač Rikardo Gomeš. Jedini gol za goste postigao je Hložek u završnici meča.

Gomeš je utakmicu pokvario drugim žutim kartonom u 65. minutu, što znači da će propustiti prvu utakmicu osmine finala trećeg po rangu evropskog fudbalskog takmičenja.

Taj detalj bacio je mrlju na verovatno najbolju utakmicu Partizana u ovoj sezoni, i to kada je najvažnije, u revanšu evropskog kupa i pred „večiti“ derbi u nedelju.

Gomeš je ove sezone verovatno najbolji fudbaler Partizana i ekipi iz Humske biće teške bez njega u narednoj fazi takmičenja.

Ekipa Aleksandra Stanojevića odlično je otvorila utakmicu i već u šestom minutu došla je do prednosti.

Zdjelar je oduzeo loptu, zatim ju je prosledio do Rikarda koji je udarcem levom nogom savladao golmana Sparte.

Zelenski: Ukrajina za povratak traženju mirnog rješenja