in

Oglasio se i Jabusele, uputio poruku Partizanu

Košarkaš Real Madrida Geršon Jabusele izvinio se za preagresivno ponašanje u tuči protiv Partizana.

Jabusele je u tuči koja je izbila u posljednjem minutu drugog meča plej-ofa Evrolige rvački bacio igrača Partizana Dantea Egzuma na parket. Australijanac je povrijedio tetivu na stopalu, hoda na štakama, a mogao je mnogo opasnije da završi.

“Duboko se kajem zbog svog ponašanja na sinoćnjoj utakmici. Košarka je sportsko ponašanje i prijateljstvo. Moje iskreno izvinjenje Partizanu, klubu sa kojim smo uvijek bili u odličnim odnosima, Danteu Egzumu i njegovoj porodici, mojim saigračima, mom klubu i svim navijačima”, napisao je Jabusele na Instagramu, prenosi RTS.

Meč je prekinut na minut do kraja pri rezultatu 95:80 za Partizan odlukom sudija.

“Crno-belima” je određena pobjeda. Što se tiče kazne koja čeka njega i ostale učesnike, biće određena u naredna 24 časa kada se oglasi disciplinski sudija Evrolige.