in

Hladnokrvni Partizan posle drame eliminisao Soči!

Fudbaleri Partizana pobedili su Soči posle drame i penala i plasirali se u plej-of Lige konferencija.

Partizan je eliminisao ruski tim nakon penal serije i 2:2 u regularnom toku utakmice, odnosno 3:3 u ukupnom rezultatu.
Crno-bele je spaslo novo pravilo UEFA koje je na snazi od ove sezone, pošto su golovi u gostima eliminisani.

Izabranici Aleksandra Stanojevića će u plej-ofu Lige konferencija igrati protiv portugalske Santa Klare.

Partizan je od samog početka preuzeo inicijativu i protivniku stavio do znanja da želi da pobedom prođe dalje.

Iako su crno-beli konstanto napadali, prilike koje su stvarali nisu bile dovoljno konkretne.

Sjajna odbrana golmana Sočija posle pokušaja Natha, loša reakcija Vujačića, a onda… Kazna.

U 33. minutu Soči je ostvario mat u tri poteza i fenomenalnom akcijom, koju je realizovao Terehov, poveo sa 1:0.
Primljeni gol imao je posledice po crno-bele ne samo zbog stanja na semaforu, pa su Stanojevićevi izabranici klonuli duhom i samo odradili posao do isteka prvih 45 minuta igre.

Nastavak utakmice doneo je sličan scenario viđen u prvom poluvremenu, ali ovog puta i radost za navijače Partizana.

Jojić je ostao potpuno sam na desetak metara od gola protivnika i loptu, uz dosta sreće, poslao između nogu golmana Sočija za 1:1.

Postignut gol olakšao je život Partizanu, ali im nije dao vetar u leđa da nastave da napadaju, iako su i dalje imali inicijativu.

Nastavio je vicešampion Srbije da napada i da pokuša da reši pitanje pobednika pred odlazak u produžetke, ali je doživeo još jednu veliku kaznu.

Fudbaleri Sočija su ponovo fenomenalno kombinovali i u tri poteza matirali protivnika, a strelac je opet bio Terehov – za 2:1.

Partizan je nastavio da napada svim silama, izvršio ogroman pritisak na Sočijevu zadnju liniju, ali nikako nije mogao do gola.
Sjajnu priliku u 82. minutu upropastio je Suma, koji je užasno šutirao, te je delovalo da će Rusi pobedonosno napustiti Beograd.

Ipak, usledio je korner u 90. minutu. Mladi rezervista Terzić je savršeno centrirao, a grešku golmana protivnika iskoristio Šćekić i izjednačio na 2:2.

U produžecima je Partizan nastavio sa napadima i pritiscima, imao veći posed lopte, ali je Soči imao dve ogromne šanse.
Prvo je u 97. minutu Popović uspeo da odbrani udarac sa peterca, da bi u 103. Vujačić skinuo loptu praktično sa gol-linije.

U drugom produžetku bilo je mnogo manje uzbuđenja, Stanojević je promenio golmana ubacivši Stevanovića, pa se nedugo zatim otišlo u penal-seriju.

Penal rulet je počeo stativom Cigalkova, a Partizanovi fudbaleri su bili sigurni.
Suma je imao mnogo sreće kada je pogodio za 3:2, pošto se lopta posle stative odbila od leđa golmana Sočija i vratila u mrežu.

Stevanović je nedugo zatim odbranio Rodrigu, a Vujačić sigurnim izvođenjem doneo veliku radost punom stadonu u Humskoj.

Povratnici u FBiH i njihova imovina sve češće meta napada: Pljačkaju Srbe uz prećutnu dozvolu vlasti

Tužilaštvo BiH mimo propisane procedure poslalo dokumentaciju u Hrvatsku: Ustupili predmet po nevažećem sporazumu