Trodnevni moto-susreti i proslava 30 godina šamačkog Moto-kluba „Viking“ okupili su u Šamcu oko 2.000 bajkera iz više od 160 klubova bivše Jugoslavije i svih dijelova Evrope, a predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić ocijenio je da je manifestacija postala prepoznatljiv simbol šamačke opštine.

– Hiljade ljudi i hiljade motora iz cijelog regiona potvrdili su da je ovaj susret postao prepoznatljiv simbol naše opštine. Čestitam članovima „Vikinga“, želim im još mnogo uspješnih godina, sigurnih kilometara i druženja koja će nastaviti da okupljaju ljude u našem Šamcu – rekao je Minić.

Minić je istakao da duh bajkera čine bratstvo, sloboda i put i da je u njegovom Šamcu uvijek poseban osjećaj druženja.

Predsjednik Moto-kluba „Viking“ Obrad Božić rekao je da je za tri dana prodefilovalo više od 3.000 ljudi u moto-kampu domaćina susreta.

Organizovan je i defile gradskim ulicama, bajkerske igre, a zatim koncert grupe „Kerber“ i još nekoliko muzičkih grupa.

– Proslavili smo 30 godina uspješnog rada. Imamo 32 aktivna člana, bavimo se humanitarnim radom i pomažemo uvijek gdje treba, naši gosti su tradicionalno „Djeca sunca“ iz Šamca sa kojima se družimo – naveo je Božić.

Predsjednik Udruženja građana za pomoć licima sa posebnim potrebama „Djeca sunca“ Tanja Ninković rekla je Srni da bajkeri nisu samo ljubitelji brzine i slobode, već i ljudi velikog srca.

– Ovakva druženja su neprocjenjiva jer grade mostove razumijevanja, prihvatanja i radosti za našu djecu. Hvala vam što ste uvijek uz nas – istakla je Ninkovićeva.

Moto-susreti organizovani su u okviru tromjesečne manifestacije „Šamačko ljeto 2026“.

Share.