Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su u Toršavnu rezultatom 2:1 (2:1) od ekipe Klaksvika u okviru prvog meča trećeg pretkola Lige Evrope.

Klaksvik je poveo u desetom minutu utakmice, a strijelac je bio Kletskard.

Farani su uspjeli krunisati sjajan početak i smušenost u ekipi Borca koja se najbolje oslikala u katastrofalnoj grešci iskusnog Kvržića koji je loše glavom vratio golmanu, a uporni Kletskard je to iskoristio i doveo domaći tim u vođstvo.

Borac je od 33. minuta igrao sa deset igrača jer je direktan crveni karton dobio Kolumbijac Erera.

Tri minuta kasnije Farani vraćaju prednost golom Odemarksbakena i tako stižu do pobjede.

Pobjednik ovog dvomeča će u plej-ofu Lige Evrope igrati protiv poraženog iz dvomeča danskog Mitjilanda i mađarskog Ferencvaroša.

Poraženi će u plej-ofu Lige konferencija na pobjednika duela finskog Helsinkija i Dečića iz Crne Gore.

Revanš susret između Borca i Klaksvika na programu je za sedam dana na Gradskom stadionu u Banjaluci.