in

Nestvarni Avramović razbio Zvezdu i doneo osvetu Partizanu!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u večitom derbiju ABA lige rezultatom 98:84.

Partizan je posle dva poraza u derbijima ove sezone prvi put uspeo da savlada večitog rivala.

Time su se crno-beli vratili u trku za prvo mesto, pošto sada imaju skor od 17-3, dok je Zvezda na 17-2, ali međusobni skor ide na stranu crveno-belih koji su u prvom ovosezonskom duelu slavili sa +15.

Igrač utakmice bio je nestvarni Aleksa Avramović koji je odigrao najbolji meč od dolaska u Partizan i postigao čak 33 poena.

Prva četvrtina protekla je u potpunom egalu, sa pregršt faulova – čak 14, odnosno po sedam na obe strane, za nepunih osam minuta igre.

Partizan je iskoristio nekoliko nesmotrenih poteza crveno-belih i odlično priveo prvi kvartal kraju, pa imao i prednost od 28:21.

Druga četvrtina počela je kao i prva, sa mnogo faulova, a Avramović je imao čak tri.
Ipak, prednost domaćina postala je dvocifrena, ali je Zvezda uspela da odgovori i iz sporog ritma da dođe do egala.

Na poluvremenu je bilo 40:34.

Treću četvrtinu obeležilo je atraktivno zakucavanje Holinsa, ali je svu pažnju na sebe nedugo zatim preusmerio Avramović, koji je krenuo da pogađa – sve.

Reprezentativac Srbije je pogađao trojke iz svih pozicija, bio i sjajan na ulazu, a ubrzo je doneo svom timu tada maksimalnih +13.

Izgoreo je u želji krajem deonice, napravio četvrti faul i izgubio loptu, pa je otišao na odmor, ali šteta je već bila načinjena.

Međutim, Zvezda se nije predavala – usledila je furiozna serija preko dobre odbrane i nekoliko trojki za potpuni povratak u meč, a onda početkom 4/4 prvo vođstvo još od sredine prve četvrtine.

U tim trenucima pitanje pobednika se nije znalo i sve je bilo otvoreno, ali je nedugo zatim Obradović vratio Avramovića na teren, a to se pokazalo kao ključni momenat.

Mladi bek je nastavio svoju rafalnu paljbu, a razlika između crno i crveno-belih je u jednom trenutku bila 18 poena.

Na kraju je Partizan upropastio priliku da ima bolji međusobni skor od rivala, pošto je imao +16 i napad na desetak sekundi do kraja, da bi se utakmica posle izgubljene lopte i promašaja Lesora završila sa +14 – poenom manje nego što je Zvezda dobila kada je bila domaćin.

Pored Avramovića, kod pobednika se istakao Panter sa 22 poena. Lesor je bio sjajan sa 15 poena i sedam skokova, Deril Mur je imao deset, a Zek Ledej devet poena.

Na drugoj strani jedini dvocifreni bili su Davidovac i Holins sa po 17 poena, odnosno Volters sa deset.

Partizan sada očekuje gostovanje Lijetkabelisu u Evrokupu 8. marta, dok Zvezda dočekuje Real Madrid istog dana.

Nesreća kod Srpca: Dvije osobe povrijeđene pri slijetanju automobila s puta

U Nikšiću održan skup podrške Rusiji, Putinu…