Zorana Arunović i Damir Mikec ušli su u finale miks parova s vazdušnim pištoljem na Olimpijskim igrama u Parizu, što znači da su automatski osigurali najmanje srebrenu medalju.

Finalni meč će se održati u utorak, kada će oni saznati i koje odličje će dobiti.

Nakon Srbije, svoju prvu medalju osvojila je i Hrvatska, čiji strijelac Miran Maričić je osvojio bronzu.

Maričić je u finalu vazdušne puške na 10 metara osvojio 230 bodova, a zanimljivo je da su ga upravo Arunović i Mikec bodrili s tribina.

Naime, kamera je u jednom trenutku uhvatila srpski par kako aplaudiraju zbog rezultata Hrvata, raduju se i viču “bravo”.

Inače, Maričić je bivši svjetski juniorski prvak, te višestruki osvajač medalja na svjetskim i evropskim prvenstvima, prenosi “Avaz”.