Rijeka izgubila u sudačkoj nadoknadi!

0
569

Rijeka nije zaslužila izgubiti, ali što je, tu je, na Rujevici će imati šansu za Ligu prvaka. Jer Olympiacos, koji je slavio 2-1 u prvoj utakmici play-offa, ni po čemu nije pokazao da je izraziti favorit. Rijeka je vodila u Pireju 1-0 golom Hebera iz prvog poluvremena. Rijekin Brazilac fantastičnim potezom u Cruyffovom stilu izbacio je igrača i pogodio u 66. minuti.

Prije toga Olympiacos je imao barem tri čiste šanse, jednu je fantastično skinuo Simon Sluga, a tragičar grčke momčadi bio je napadač Ben, kojem su Elez i Župarić, iako viši od njega desetak centimetara, dali barem dvije čiste šanse da zabije glavom.

Rijeka je zabila iz prvog udarca u okvir gola, no u drugom dijelu je pala. Fortounis, najbolji igrač Olympiacosa, ušao je u igru i nakon minute zapaprio Rijeci. Asistirao je Odjidji za 1-1 idealnom povratnom loptom. Grci su pritisnuli, a Zuta potom radi nevjerojatnu glupost. Prvi žuti jer je bacio loptu u teren dok je drugu loptu igrač Olympiacosa imao u rukama i spremao se izvesti aut.

Drugi žuti dobio je zbog igranja rukom i Rijeka je više od deset minuta bila s igračem manje. I nije izdržala. Elez je katastrofalno reagirao u sudačkoj nadoknadi, imao je čistu loptu koja nije bila ni prebrza, ali malo ju je zahvatio, a Romao se naklonio i zabio za pobjedu.