LUDNICA U OSIJEKU Senzacionalni hrvatski par vodi 2:1 u setovima protiv Španjolaca

0
224

DRUGI dan velikog dvoboja između Hrvatske i Španjolske u 1. kolu Davis Cupa rezerviran je za parove od 16 sati, kada u Osijeku igraju Nikola Mektić i Marin Draganja protiv Feliciana i Marca Lopeza.

Hrvatska je jučer povela s 1:0 senzacionalnom pobjedom Franka Škugora nad Pablom Correnom Bustom (3:2), a Španjolci su uspjeli izjednačiti preko Roberta Bautiste-Aguta, koji je svladao Ante Pavića (3:0).

N.Mektić / M.Draganja – F.Lopez / M.Lopez 2:1 (6:7, 7:6, 7:5)

ČETVRTI SET

0:1 – Španjolci nisu prepustili niti jedan poen na svoj servis.

TREĆI SET

7:5 Hrvatska vodi s 2:1 u setovima! Uspjeli su naši tenisači napraviti break u 11 poenu te senzacionalno stići do vodstva i na korak od pobjede!

6:6 – Kakva šteta! Imali su Mektić i Draganja 40:30, break i set loptu, ali nisu uspjeli. Španjolci su se izvukli i uspjeli odvesti treći set u tie-break.

6:5 – Sigurni su naši tenisači. Španjolci će servirati za ostanak u setu.

5:5 – Bez problema Feliciano i Marc Lopez obranili su servis, bez izgubljenog poena. Sve ide prema još jednom tie-breaku.

5:4 – Dvije break lopte preživjeli su Mektić i Draganja, a onda uspjeli osvojiti deveti gem trećeg seta na svoj servis.

4:4 – Zamalo! Naši tenisači stigli su do 40:40 na servis Španjolaca, no tu su i, nažalost, stali.

4:3 – Ne odustaje ni Hrvatska, koja je prepustila svega jedan poen gostima na svoj servis.

3:3 – Nastavlja se velika borba – Španjolci su bez izgubljenog poena obranili svoj servis.

3:2 – No, istom mjerom uzvratili su naši tenisači, te ponovno poveli u trećem setu.

2:2 – Jedan poen dopustili su Španjolci našima na svoj servis.

2:1 – Španjolci su stigli do 30:30 na servis Hrvatske, ali je naš dvojac odradio posao do kraja i spriječio mogući break rivala.

1:1 – Imali su Mektić i Draganja 40:40 na servis protivnika, ali nisu uspjeli napraviti break.

1:0 – Hrvatska je odlično krenula u trećem setu, bez izgubljenog poena.

DRUGI SET

9:7 Hrvatska je izjednačila na 1:1 u setovima! Mektić i Draganja su, nakon velike borbe u tie-breaku, uspjeli slomiti Španjolce te s 9:7 izjednačiti u setovima!

6:6 – Iako su Španjolci poveli s 0:15, naši tenisači su sačuvali servis. Igrat će se ponovno tie-break.

5:6 – Bez problema gosti su zadržali servis i bez izgubljenog poena ponovno poveli.

5:5 – Uspjela je Hrvatska odraditi svoj servis, iako su Španjolci prišli na 40:30.

4:5 – Protivnici su, nakon breaka, lako odradili posao na svoj servis te preokrenuli rezultat u drugom setu. Naši će servirati za ostanak u setu.

4:4 Break! – Nakon velike borbe i 30:30 Španjolci su vratili break i stigli do izjednačenja.

4:3 – Unatoč 30:30, gosti su uspjeli vezati dva poena o obraniti servis.

4:2 – Hrvatska je uspjela obraniti servis i sada ima veliku prednost.

3:2 Break! Fantastičnom igrom Mektić i Draganja oduzeli su protivnicima servis i napravili jako važan break u drugom setu!

2:2 – I Hrvatska čuva svoj servi, bez problema.

1:2 – Stigao je naš dvojac do 15:30, ali to je bilo sve – Španjolci drže svoj servis.

1:1 – No, i Hrvatska je odgovorila na svoj, uz samo jedan izgubljeni poen.

0:1 – Španjolska je lako osvojila prvi gem u drugom setu na svoj servis.

PRVI SET

6:8 Španjolci vodi s 0:1 u setovima! Imali su gosti dvije set lopte, no uspjeli su iskoristiti treću i povesti u setovima nakon tie-breaka.

6:6 Break! Nevjerojatno, i treći put break za break! Draganja je s osnovne linije otvorio Španjolce i Hrvatska je uspjela izjednačiti! Igrat će se tie-break.

5:6 Break! Treći put Španjolci su oduzeli servis našim tenisačima i servirat će za prvi set.

5:5 – Gosti su uzvratili i lako obranili svoj servis.

5:4 – Fantastična igra Hrvatske! Bez izgubljenog poena nova prednost – Španjolci će servirati za ostanak u prvom setu.

4:4 – Španjolci su obranili svoj servis i vratili se u borbu za prvi set.

4:3 Break! Španjolci su odmah uzvratili i vratili break bez izgubljenog poena.

4:2 Break! Novi break za Hrvatsku nakon duple greške Feliciana Lopeza na servisu!

3:2 – Poveo je naš dvojac s 30:0, zatim su Španjolci izjednačili, ali su uslijedila odlična dva poena za novu prednost.

2:2 – Iako su poveli s 15:0, Mektić i Draganja nisu uspjeli ugroziti protivnike, koji su s četiri vezana poena izjednačili.

2:1 – Naši tenisači po prvi put su uspjeli obraniti svoj servis i to bez izgubljenog poena, za prvo vodstvo u gemovima.

1:1 Break! Sjajan odgovor Mektića i Draganje, koji su izgubili svega jedan poen te odmah vratili break Španjolcima!

0:1 Break! – Španjolski dvojac je, nakon 30:30, uspio osvojiti dva vezana poena te oduzeti servis našim tenisačima na startu dvoboja.