Kaliniću crveni karton, Fiorentina porazom u derbiju ostala i bez Europe

0
109

FIORENTINA – EMPOLI 1:2 u 32. kolu Seria A igrali su derbi pokrajine Toscane.

Domaćinima je ova utakmica imala veći značaj od susjedskog prestiža, jer remijem u milanskom derbiju otvarala im se mogućnost da pobjedom dođu bliže zoni Europa Lige.

Gosti su također bili iznimno motivirani za dobar rezultat i Firenci, jer prije ovog meča samo tri boda dijelila su ih od zone ispadanja.

Empoli je poveo u 37. minuti golom El Kaddourija, a u 64. minuti izjednačio je Tello Herrera. Konačnih 1:2 postavlja Pasqual iz penala u sudačkoj nadoknadi nakon što je Valero srušio Pucciarelija.

Nikola Kalinić, najbolji strijelac Fiorentine, napao je verbalno suca Mazzolenija zbog kaznenog udaraca za goste, a ovaj ga je zbog toga na samom kraju isključio.

Fiorentina je tako ostala bez najboljeg golgetera, ali i ovim porazom, bez mjesta u Europi iduće sezone.