Baka preporodio Zrinjski: U Mostaru nakon 23 minute slomljen otpor Krupe

0
159

Nogometaši Zrinjskog pobjedom su otvorili natjecanje u Ligi za prvaka BiH. Plemići su pod vodstvom novog trenera Blaža Baka Sliškovića na stadionu pod Bijelim Brijegom s 4:0 svladali Krupu.

Zrinjski je pitanje pobjednika riješio već nakon 23 minute igre. U 7. minuti Mešanović je lijevom nogom s vrha šesnaesterca pogodio lijevi kut gola Krupe za vodstvo domaćina. Deset minuta kasnije Barić je ubacio s desne strane, a Bilbija s 5-6 metara glavom poslao loptu u mrežu. Nakon pogotka Bilbija je u 23. minuti upisao asistenciju, ovaj put glavom je pogodio Todorović.

U nastavku je Zrinjski kontrolirao igru i stvorio nekoliko izglednih situacija pred golom gostiju. U 71. minuti Barić je odigrao povratnu loptu za Petraka koji je slabo šutirao, ali je vratar Ilić katastrofalno reagirao i ubacio loptu u gol.

Blaž Baka Slišković je tako u veoma kratkom vremenu podigao kvalitetu igre Zrinjskog koji je protiv Krupe prikazao više nego u prethodnih 5-6 susreta.

Pravi test vrijednosti Zrinjskog je utakmica 2. kola Lige za prvaka sa Željezničarom koja se igra u srijedu u 18.30 sati na stadionu pod Bijelim Brijegom.